Thomas Holcomb: Biografie, Loopbaan, Persoonlike Lewe

INHOUDSOPGAWE:

Thomas Holcomb: Biografie, Loopbaan, Persoonlike Lewe
Thomas Holcomb: Biografie, Loopbaan, Persoonlike Lewe

Video: Thomas Holcomb: Biografie, Loopbaan, Persoonlike Lewe

Video: Wie Salomon einst 2022, Desember
Anonim

Thomas Holcomb is een van die mees prominente en talentvolle Amerikaanse weermag en politici van die vroeë 20ste eeu. Sy rekord en toekennings sal 'n indruk maak op alle fynproewers van die gevegskunsgeskiedenis.

Thomas Holcomb: biografie, loopbaan, persoonlike lewe
Thomas Holcomb: biografie, loopbaan, persoonlike lewe

Biografie

Holcomb is op 5 Augustus 1879 in New Castle, Delaware, as een van vier kinders gebore. Sy moeder is Elizabeth Hindman Barney, dogter van die Amerikaanse vlootkaptein Nicholas Barney, vader is Thomas Holcomb, 'n advokaat en speaker van die Delaware State House of Representatives. Holcomb het 'n privaatskool bygewoon totdat sy gesin in 1893 na Washington verhuis het om vir die Amerikaanse tesourie-departement te werk tydens Cleveland se tweede termyn as president. Holcomb studeer in 1897 aan die Western High School. Die opleiding het ook boorwerk in uniform ingesluit. In hierdie lesse het Holcomb kennis gemaak met militêre dissipline.

Holcomb se pa het hom oortuig om 'n loopbaan in die sakewêreld te volg. In 1898 neem hy werk as klerk by Bethlehem Steel in Sparrow Point, Maryland, en werk hy twee jaar daar.

Loopbaan

Op 13 April 1900 is Holcomb in die Marine Corps opgestel en bevorder tot tweede luitenant. Van September 1902 tot April 1903 dien Holcomb in 'n Marine Corps-bataljon wat aan die Noord-Atlantiese Eskader toegewys was. In 1902 het hy die Long Range Rifle Championship in Montreal, Kanada, gewen. Op 3 Maart 1903 word hy bevorder tot eerste luitenant en lei hy die bevel van die Marine Corps, wat in 1911 kampioen geword het. Van April 1904 tot Augustus 1905 en van Oktober tot November 1906 dien hy in die Filippynse eilande.

Van September tot 1905 tot September 1906 het Holcomb as ambassadeurswag in Beijing gedien. Op 13 Mei 1908 word hy bevorder tot kaptein en vanaf Desember 1908 tot Julie 1910 dien hy steeds in die wag van die ambassade in Beijing. Daarna word hy aangestel as adjunk by die bevel van die Amerikaanse minister vir die studie van die Chinese taal, en dien in hierdie pos tot Mei 1911. In Desember 1911 word hy weer aangewys as ambassade in Beijing, waar hy die Chinese taal verder bestudeer., en het tot Mei 1914 in die ambassade gebly.

Beeld
Beeld

Van Oktober 1914 tot Augustus 1917 het kaptein Holcombe as geweeropleidingsinspekteur gedien. In hierdie pos word hy bevorder tot majoor op 29 Augustus 1916. Op 11 November 1916 trou hy met Beatrice Miller Clover, dogter van admiraal Richardson Clover. Die korps-kommandant, generaal-majoor George Barnett, en sy vrou het hulle by hierdie geleentheid genooi vir middagete by die kommandant se woning.

Van Augustus 1917 tot Januarie 1918 het majoor Holcomb die 2de Bataljon, die 6de Mariene Regiment, by die Marine Corps Barracks in Quantico, Virginia, beveel om hom vir diens oorsee voor te berei. Vanaf Februarie 1918 dien hy in die Amerikaanse ekspedisiemag in Frankryk, waar hy op 4 Junie 1920 tot luitenant-kolonel bevorder word. Vanaf Augustus 1918 het hy die tweede bataljon aangevoer en was hy die tweede persoon in bevel van die 6de Mariene Regiment, het hy deelgeneem aan die verdediging van die Aene (by Château-Thierry), die offensief van Ene-Marne (die sogenaamde lenteoffensief) by Soissons, wat in die Marbach-sektor gedien het, deelgeneem aan die San Miel-offensief, die Meuse-Argonne-offensief (in Champagne en in die Argonne-bos) en die optog na die Ryn in Duitsland na die ondertekening van die wapenstilstand.

Holcomb was bekend vir die uitmuntende diens in Frankryk, hy ontvang die vlootkruis, die Silver Star with Three Oak Leaves, Commendation for Service van die opperbevelhebber van die Amerikaanse ekspedisiemag (AEF), die Purple Heart, en is genoem drie keer in algemene bestellings vir die 2de AEF-afdeling. Die Franse regering het die Legion of Honor Cross en drie militêre kruise met palmblare aan hom toegeken.

Beeld
Beeld

Van September 1922 tot Junie 1924 het hy die Barak Marine Corps by die Vlootbasis in Guantanamo Bay, Kuba, aangevoer. Nadat hy na die Verenigde State teruggekeer het, is hy toegewys aan die Command and Staff School in Fort Leavenworth, Kansas. Nadat hy die kursus in Junie 1925 met lof voltooi het, is hy toegewys aan die operasionele opleidingsafdeling van die hoofkwartier van die Marine Corps, waar hy tot Junie 1927 gebly het.

Van Augustus 1927 tot Februarie 1930 beveel Holcomb 'n afdeling van Marine Corps wat 'n diplomatieke sending in Beijing, China, bewaak. Op 22 Desember 1928 word hy bevorder tot kolonel. In Junie 1930 betree hy die seniorkursus aan die Naval College, wat hy in Junie 193 behaal. Hy word toe na die Army War College gestuur en die volgende jaar gegradueer.

Van Junie 1932 tot Januarie 1935, voordat hy tot brigadier-generaal bevorder is, het hy in die Direktoraat vir Slootoperasies van die Departement van die Vloot gedien. Op 1 Februarie 1935 word hy bevorder tot brigadegeneraal en dien tot November 1936 as kommandant van die Marine Corps Schools in Quantico, Virginia.

Op 1 Desember 1936 keer Holcomb terug na die hoofkwartier van die Marine Corps en neem die pos as Corps Commandant in.

In April 1941 het die vlootbevel 'n groot raad byeengeroep oor die uitbreiding van die Korps. Holcomb het gesê dat swartes nie in die mariniers mag dien nie. Hy het gesê: "As die vraag ontstaan: wie sal in die korps wees - 5 duisend blankes of 250 duisend swartes, kies ek eerder blankes."

Beeld
Beeld

Nadat hy op 20 Januarie 1942 tot luitenant-generaal bevorder is, het hy die hoogste offisier geword wat 'n korps voor hom beveel het.

Op 4 Augustus 1943 bereik luitenant-generaal Holcomb die pensioenouderdom, maar president Franklin Roosevelt het aangekondig dat hy hom as kommandant sal verlaat ter erkenning van sy uitstekende diens. Holcomb het nog tot 31 Desember 1943 as kommandant gedien, toe hy opgevolg is deur luitenant-generaal Alexander Vandergrift.

Gedurende Holcomb se sewe-jarige termyn as kommandant het die aantal Marine Corps toegeneem van 16 duisend tot ongeveer 300 duisend. Op 13 Februarie 1943 kondig hy amptelik aan dat vroue in die geledere van die korps kan dien, hierdie datum word gevier as die herdenking van vroue in die Marine Corps.

Op 12 April 1944 ontvang Holcomb die Distinguished Service Award vir sy diens as kommandant.

Afname in loopbaan

Na byna 44 jaar diens in die korps het luitenant-generaal Holcombe op 1 Januarie 1944 afgetree. Aangesien hy veral bekend was vir sy plig in die geveg, is hy onder 'n onlangse daad van die Kongres tot die lys van afgetredenes bevorder en het hy die eerste Marine geword wat die rang van 'n volledige (vierster) generaal bereik het.

Op 9 Maart 1944 het president Roosevelt hom as staatsekretaris vir die Suid-Afrikaanse Unie aangestel. Holcomb het op 15 Junie 1948 afgetree.

Na sy aftrede woon Holcomb in St. Mary City, Maryland, waar hy die familieboerdery tot 1956 bedryf. Daarna verhuis hy na Chevy Chase, Maryland en in 1962 na Washington.

In die lente van 1964, ly hy aan 'n ernstige siekte, keer hy terug na sy vaderland - New Castle, Delaware, waar hy op 24 Desember 1965 op 85-jarige ouderdom oorlede is en begrawe is in die Arlington Nasionale Begraafplaas.

Beeld
Beeld

Gewild by die onderwerp